Úgy esett, hogy Budán, a Böszörményi úton akadt tennivalóm, így a 105-ös busszal utaztam odáig. A magát a belvároson is átverekedő buszjárat Budapest legszebb részein halad át, ezért úgy gondoltam, hazafelé nem csupán az ablakból bámulok kifelé, hanem időnként leszállok fotózni, akár egy turista. Az eső épp elállt és gomolygó, hattyúfehér felhők úsztak a pillanatnyilag kék égen. A tisztára mosdatott város igazán eszményi modellként ragyogott a májusi napfényben.
Királyhágó téri megálló: itt áll Marton László Munkácsy- és Kossuth-díjas szobrászművész alkotása, a Cantata Profana. Az ő nevéhez köthető a Dunakorzó korlátján csücsülő Kiskirálylány szobor is.
A térre ültetett árvácskák vízcseppekkel.
Krisztina téri megálló: Déryné Széppataki Róza szobra. Az eredetileg itt álló, a Ligeti Miklós által készített szobor Budapest ostromakor semmisült meg. A jelenlegi hasonmás Polgár Botond alkotása, melyet 2010. szeptember 21-én, a Magyar Dráma Napján avattak fel a Horváth-kertben, az egykori Budai Színkör helyén.
József nádor téri megálló: A teljesen felújított és átalakított, terebélyes fáitól megszabadított teret 2019-ben adták át, két új látványelemmel kiegészítve. A Herendi-díszkút az Élet fája nevet kapta. A Zsolnay-díszkút az erdélyi herkulesfürdői kút másolata.
A Zsolnay Porcelánmanufaktúra alkotása.
A Herendi-díszkút az Élet fája nevet kapta.
Deák Ferenc téri megálló: Az óriáskerék.
Lakatgyűjtemény.
Kodály körönd megálló: Folyamatosan építik újjá az évekkel ezelőtt kiégett Andrássy út 83-85. épületet.
Hősök tere megálló: újra gyűlnek az esőfelhők a Millenniumi emlékmű felett.
Források:
Cikk a Cantata Profana szoborról
Déryné szobrának avatása a Várnegyed újságban
We Love Budapest cikk a felújított József nádor térről
We Love Budapest cikk az Andrássy úti épület felújításáról
2021. május