Hűvöskés volt még a reggel, amikor kiszálltunk az autókból, hogy összevárjuk a csapatot a Zselickisfalud főterén álló templom épülete mellett, a lassanként sárgába hajló lombok alatt. Ezen a hétvégén a DDK 8. számú túrájának Zselickisfalud és Kaposmérő, valamint a Simonfa és Zselickisfalud közti szakaszait jártuk be. Míg a többieket vártuk, körbesétáltuk a főteret, megszemléltük piros tűzoltókocsiját és a mellette álló, Horváth-Béres János kaposszerdahelyi faszobrász alkotta pókbangó szobrot. A szobor a Zselic tájegység őshonos, védett vagy fokozottan védett lágyszárú növényeinek egyikét mutatja be, akárcsak 12 társa, mely a Kaposvár-Szilvásszentmárton útvonalat lefedő "Vadvirág út" mentén áll.
Elsétáltunk a pecsételőhelyre, aminek a helyi vegyesbolt adott otthont, majd nekiindultunk a nyárfákkal szegélyezett úton Szilvásszentmárton irányába. A falu református templománál is találtunk egy szobrot, mely a kockásliliomot ábrázolta. Gyönyörűen sütött a nap, a kertekben a nyárutó színes virágai közt megjelentek az ősz közeledtét sugalló ászterek és őszirózsák.
A szőke színekben játszó, dimbes-dombos táj felett vakítóan kék ég húzódott, rajta felhők flottájával. Hamarosan megérkeztünk a Katica Tanya Élményközponthoz, ahol számos élményben lehet része mindazoknak, akik szeretik az állatsimogatókat, gokartpályákat, csúszdaparkokat, hogy csak néhány dolgot említsek a számos programlehetőségből. Innen már nem volt messze Patca falu, melynek főutcáján népies, rusztikus porták követték egymást. Itt is állt egy virágszobor, ami a turbánliliomot ábrázolta.
Napégette kukorica -és cirokföldek mellett haladtunk el, míg végül Szennára érkeztünk, és beütöttük a pecsétet a Vadász presszóban. A községben két virágos szobor is áll. Az egyik az erdei nenyúljhozzámot, a másik a lónyelvű csodabogyót ábrázolja. Kihagyhatatlan látnivaló itt a Szentendrei Szabadtéri Múzeum tagintézményeként működő Szennai Skanzen, melynek lakóházai és gazdasági épületei Belső-Somogy falvaiból, a Zselicségből és a Dráva mentéről származnak. Igazi ékessége azonban a barokk stílusú, kazettás mennyezetű református templom, melyet 1785-ban emeltek.
Szenna után ismét szántóföldek között kanyargott az út. A sárga kukoricaszemek kikandikáltak a kiszáradt csuhéból, majd csüggedő fejű napraforgók és üres, learatott táblák következtek. A Petörke-völgyön át értük el Kaposdadát, ahol út menti kereszt állt, a távolban lovak legelésztek. Bárdudvarnokot is érintettük, a bájos Őze-tónál kis vendégház várta lakóit.
Közeledtünk Kaposmérő felé. Elmentünk a gyönyörű természeti környezetben fekvő Kassai Lajos Lovasíjászat központja mellett, majd érintettük a Kaposmérő előtt elterülő halastavakat. Kacsák riadtak fel, a távolban fehér kócsagok és szürke gémek halásztak.
Az éjszakát Kaposváron töltöttük, hogy reggel folytathassuk utunkat, ezúttal a másik irányba, Simonfa felé.
Zselickisfalud. Tűzoltókocsi és pókbangó virágot ábrázoló szobor.
Nyomós kút virágládával és a templom.
Szilvásszentmárton előtt.
Szilvásszentmártoni református templom és kockás liliom szobor.
Kanyar a pusztaságban.
Dombon innen, dombon túl.
Ebéd.
Katica Tanya.
Az élménypark állatai.
Patca.
Patca házai.
Virágok közé bújt templom.
Tűzoltókocsi és turbánliliom szobor.
Cirokföld.
Szőke táj.
Integet a kukorica.
Szenna, pecsételőhely.
Lónyelvű csodabogyó és erdei nenyúljhozzám szobor.
A Szennai Skanzen egyik házának tornáca a református templom tornyával.
Minták.
A csökölyi porta.
Növényi rostok feldolgozása fonallá vagy kötéllé.
Szobabelső.
Harangláb és templom.
A református templom belül.
A kazettás mennyezet.
Úton.
Csipke és szerbtövis.
Kukoricaföld mentén.
Kaposdada, kőkereszt.
Őze-tó.
A Kassai Lajos Lovasíjászat területe.
Tükröződés a halastavon.
Vízi világ.
Források:
2021. szeptember